Příběh Bipolaričky

Příběh Bipolaričky

Ahoj, jmenuji se Tereza a odhodlala jsem se podělit o svůj příběh.
Příběh bipolaričky.

 

 

Můj životní směr se ubírá směrem „BEAUTY“ a komplexním zdravím, včetně toho duševního. Několik let jsem profesí vizážistka, nyní čerstvě navíc výživová poradkyně.

Mým posláním je pomáhat lidem, zejména těm s psychickými potížemi. Na mé cestě, kdy jsem se rozhodla to nevzdávat a vzala si do hlavy, že nechci, aby ostatní s podobnými nemocemi procházeli tak těžkými obdobími jako já, aniž by to bylo nutné, jsem osobní rozvoj a vzdělávání zařadila na jednu z hlavních příček v mém životě. Samozřejmě po rodině, ale veškerý čas, píle a energie, kterou do svého rozvoje dávám, dávám především pro mou rodinu. Toužím po tom, aby mé děti a muž měli doma silnou ženu, schopnou se o ně plnohodnotně postarat a milovat je, aniž by museli být svědky mých dříve pravidelných psychických výkyvů a propadů.

 

Mě samotné lékaři před deseti lety diagnostikovali BIPOLÁRNÍ AFEKTIVNÍ PORUCHU.

Tzn.: periodicky se střídající stavy mánií a depresí, řazenou k těm vážnějším a vrozeným. Přesto k mé poruše přistupuji jako k nemoci (i když jde o onemocnění psychické).

Po celou dobu mé diagnózy sbírám informace, čtu vědecké i lékařské studie, konzultuji své vyvozené ,,závěry“ s psychiatrem během pravidelných terapií. V neposlední řadě jsem vše aplikovala na sobě, řekněme v praxi. Veškeré lékaři i ,,nelékaři“ doporučené léčby léky, metodami. A to nemluvím o mnoha osobních setkáních s lidmi, trpícími něčím podobným, ať už ve větší nebo menší míře. Můj osobní cíl byl jasný a to REMISE (klidové období bez příznaků). A pokud se mi to povede, po letech vynakládané snahy, udělám maximum pro to, abych dokázala pomoct ostatním lidem s touto či jinou psychickou nemocí.

 

Protože v aktivní fázi nemoci je život opravdu těžký. A nejen pro nás, ale především pro naše blízké.

Zkrátka, ať už se potýkáte s jakýmikoli traumaty, úzkostmi, atakami, depresemi, obyčejným podceňováním, jakýmkoli stresem nebo dokonce i vrozenými poruchami, jako je bipolární porucha či schizofrenie, uvědomte si, že všechny  se podepisují na našem fyzickém zdraví, na které nesmíme zapomínat.

 

Věděli jste, že psychika napřímo komunikuje a také ovlivňuje celou naši trávicí soustavu i žaludek, může narušit naší hormonální rovnováhu a také rovnováhu našeho střevního mikrobiomu? A naopak, že náš střevní mikrobiom má přímou spojitost s naším mozkem?

Tato informace pro mě na mé cestě byla velmi obohacující a dnes si troufám říct, že i velmi zásadní.

 

Zanedlouho jsem tedy narazila na firmu ProbioWorld s.r.o., distribuující probiotické doplňky stravy ošetřené tyndalizační metodou. Přírodní probiotika a prebiotika, která jsem začala užívat. Začala jsem na sobě aplikovat mé nově nabité informace a využívat rad a poznatků od lidí, kteří se v této sféře dobře orientují.

Výsledky byly po poměrně krátké době úžasné a motivovaly mě dokonce k tomu, abych tyto doplňky nezapomínala pravidelně užívat každý den , což je jedno z mých každodenních vítězství. Protože pravidelnost, dodržení plánů a času, prostě veškeré dodržování nějakého systému je pro mě jako pro ,,bipolaričku“ obtížnější, než pro zdravé lidi. Je to součást mého onemocnění, součást, která ztěžuje život mě i mému okolí.

 

Nutno si však potvrdit, že tento skvělý produkt, neboli především jejich složení a kvalitní metoda výroby nedokáže vyléčit psychické potíže a nemoci, ale dokáže eliminovat míru stavů, jejich sílu a následky na fyzickém zdraví, kterým při psychickém vypětí čelí náš celý organismus. (Střevní problémy, nechuť k jídlu, migrény, únava, nedostatek energie, nekvalitní spánek, kožní a dýchací problémy, nepravidelná obtížná menstruace, padání vlasů,…)

Ve chvílích, kdy jsem cítila velké vyčerpání a sváděla boje s vlastní psychikou, s mou hlavou, kdy jsem někdy nevěděla kdo jsem, ocitala se opakovaně na dně, jsem měla o své zdraví velký strach.

A vzhledem ke skutečnosti, že v současné době přibývá stále více lidí, kteří trpí nejrůznějšími psychickými obtížemi, v celé škále neurologických onemocnění, rozhodla jsem se  o své zkušenosti a závěry spolu s ProbioWorld, kteří mi na mé cestě velmi pomohli nahlédnout komplexně na téma zdravotní potíže následkem psychických obtíží.

 

Dříve mě nenapadlo, že užívání ,,nějakých“ probiotik mě tolik posune na mé cestě kupředu. Uvědomila jsem si jak je důležitá péče o své zdraví fyzické i duševní a tento pokrok mě také posunul ke zvládání každodenních povinností, jako je práce, péče o děti a domácnost.

Probiotické doplňky tohoto distributora ovlivnily moji vnitřní rovnováhu, mám o dost pevnější imunitu, lepší trávení a hlavně ta skutečnost, že kromě povinností mám energii myslet také na sebe, své zájmy a koníčky.

 

Souhra toho všeho, mixu uvědomění, suplementace kvalitních složek pro správnou funkci organismu a péče a zájem lidí z ProbioWorld mě a mé rodině pomohla žít významně spokojenější život.

 

 

PS: Ráda se podělím o další své poznatky, kterých je tolik, že by vydaly na knihu. V případě zájmu napište na ProbioWorld mail, či Instagram @Probio_world.

Hezký den a mnoho sil přeje Tereza Vlasáková.