Kvasinková infekce

Kvasinková infekce

Kvasinky jsou mikroorganismy, které se u nás přirozeně vyskytují na sliznicích, v ústech, nosu a krku, v intimních partiích žen i mužů, na kůži a ve střevech. Za normálních podmínek žijí v rovnováze s bakteriemi a tvoří přirozenou mikroflóru. Při narušení fyziologických podmínek a nedostatku ,,hodných” bakterií může dojít k přemnožení kvasinek a rozvine se kvasinková infekce.

Takto lze pochopit, proč jsou probiotika správná cesta. Dodané probiotické bakterie jsou schopné vrátit mikroflóru do rovnováhy a tím infekcím zabránit.

A věděli jste, že kvasinková infekce souvisí s akné?

Kvasinková vaginální infekce (kandidóza) a hormonální akné jsou dva zdánlivě odlišné zdravotní problémy, ale mohou být propojeny prostřednictvím hormonálních změn v těle.
Zde jsou klíčové body, které vysvětlují, jak tyto dva stavy mohou souviset:
1.⁠ ⁠Hormonální fluktuace: Jak kvasinkové vaginální infekce, tak hormonální akné mohou být ovlivněny hormonálními fluktuacemi v těle.

2.⁠ ⁠Rovnováha mikroflóry: Hormonální změny mohou ovlivnit složení mikroflóry v těle, včetně vaginální oblasti. Hormonální fluktuace mohou ovlivnit produkci mazu kůží, což může přispět k vzniku nebo zhoršení akné.

3.⁠ ⁠Imunitní odpověď: Hormonální změny mohou také ovlivnit imunitní systém, což může ovlivnit schopnost těla bojovat proti infekcím, včetně kvasinkových infekcí, a může ovlivnit zánětlivou reakci kůže, která je spojena s akné.