Detoxikace střev

Detoxikace střev

Detoxikace střev je prevencí mnoha zdravotních potíží, nešvarů.

Jak vlastně detoxikace střev funguje?

Naše střeva jsou přetížená, zanáší se, množí se v nich ,,špatné“ bakterie a přestávají správně fungovat. Při nesprávné funkci střev dochází ke střevním potížím, špatnému trávení, problémům, o kterých by nás ani nenapadlo, že mají spojitost se střevy a dokonce až k závažným onemocněním.

Při detoxikační kůře se střeva zbavují usazenin a vylučují škodliviny ven z těla.

Střeva jsou druhým lidským mozkem, velmi důležitým orgánem, jehož správnou funkci můžeme ovlivnit. Podílí se na vstřebávání důležitých živin a na metabolismu. Také jsou jakýmsi kanálem, který odvádí nestrávené zbytky stravy z těla ven.

Lidská strava se měnila po staletí, s přechodem od lovectví a sběračství k zemědělství a nakonec jsme v době průmyslové, technologické, moderní.

Za ztrátou rozmanitosti mikrobů stojí mnoho faktorů.

Dostali jsme se až sem, do 21. století.
Změn pro lidstvo a jeho mikrobiotu je za pár staletí ohromná škála. Mohli by jsme o nich psát velmi dlouho, ale připomeneme si jich jen pár.

  • Jednou z nejvýraznějších změn je, že přijímáme především průmyslově vyráběné jídlo.
  • Mnozí z nás se potýkají téměř s každodenním stresem.
  • Nestíháme technologický růst.
  • Máme neskutečné množství léčiv a chemických doplňků.
  • Naše děti již nejedí hlínu a nehrají si po lesích, ale přijímají bio cukrfree potraviny a když se venku něčeho dotknou, rychle přiběhneme s antibakteriálním gelem.

Následkem těchto a mnoho dalších změn začaly důležité bakterie v našem střevě mizet.
Hledejme možnosti, jak naši mikrobiotu opět uvést do správného chodu ve stravě, ve změně každodenních návyků a v přírodních probiotických doplňcích.